24 апреля 2018

В Україні прожитковий мінімум, мінімальну пенсію та зарплату піднімуть у грудні

Деньги

1 грудня прожитковий мінімум піднімуть, а разом з ним – мінімальну пенсію та заробітну плату. Це відповідає Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”.

Повідомляють юристи Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ».

Так, згідно з документом:

Прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць встановлено у розмірі 1544 гривні:

  • для дітей віком до 6  років – 1355 грн.;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 1689 грн.;
  • для працездатних осіб – 1600 грн.;
  • для осіб, які втратили працездатність – 1247 грн.

 

Мінімальна заробітна плата:

  • у місячному розмірі – 1600 грн.;
  • у погодинному розмірі – 9 грн., 59 коп.

 

Мінімальна пенсія складатиме 1247 грн. Пенсія перераховується автоматично, звернення із заявою про перерахунок не вимагається.

Деякі органи Пенсійного фонду, користуючись нагодою, наполягають на тому, щоб пенсіонери-переселенці терміново прийшли й написали заяви на отримання електронних пенсійних посвідчень (ЕПП). Нагадуємо, що законодавством не встановлено обов’язку та кінцевого терміну отримання цих посвідчень. Якщо ВПО вже отримує виплати на платіжну картку Ощадбанку, необхідності терміново отримувати ЕПП у неї нема.

Переселенцю-пенсіонеру видадуть ЕПП, коли настане час продовжити, замінити або оформити картку Ощадбанку чи пенсійне посвідчення. У такому разі радимо звертатись не пізніше ніж за місяць до настаннях таких обставин, бо саме стільки виготовлюється електронне пенсійне посвідчення.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

Skype:

yurist.gorenie.dp

yurist.gorenie.zp

yurist.gorenie.dn

yurist.gorenie.kh

 

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.

Kyivstar: 068 569 93 06,

MTC: 066 355 52 46,

Lifecell: 073 106 34 67.

 

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!