19 июня 2018

Операція "Сурогат" або пригоди контрафактного алкоголю в "ЛНР"

Співголова ГІ" Права Справа"

На території тимчасово окупованих районів Луганської області так званим "МВС ЛНР" проводиться широкомасштабна операція "Сурогат".

Мета цієї операції – стабілізація обстановки у сфері виробництва і обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції, виявлення фактів незаконного виробництва алкогольних напоїв громадянами на території самопроголошеної "республіки".

За даними групи "Інформаційний Спротив", "все це робиться зовсім не з турботи про здоров'я населення. Нібито якийсь "керівник" з "МВС" став контролювати потік контрабандного спиртного з Росії, і по його команді "зачищають поле", прибираючи стихійних конкурентів. Є інформація, що контрабанда осетинського походження".

Паралельно з операцію "Сурогат", яка проводиться силами "МВС ЛНР" на території самопроголошеної "республіки", на контрольованих ЗСУ територіях Донецької і Луганської областей підрозділами податкової міліції ГУ ДФС спільно з об'єднаним штабом Центрального управління СБУ в районі проведення АТО проводяться аналогічні операції, які спрямовані на постійний моніторинг ринку товарів даної групи, і запобігання поширенню фальсифікату.

Так, наприклад, співробітниками СБУ і ДФС України в ході проведення операції "Акциз 2016" було припинено діяльность підпільного виробництва спирту на лінії розмежування зони АТО в смт. Новотроїцьке Волноваського району Донецької області.

У свою чергу представниками Головного управління Державної фіскальної служби України в Луганській області, управління Служби безпеки України в Луганській області розкрито чотири підпільні цехи з виробництва неякісної горілки, проведені перевірки торгових майданчиків області.

Примітно, що синхронність проведення профілактичних операцій, спрямованих на запобігання поширеню фальсифікату на територіях самопроголошених "республік" і територіях контрольованих ЗСУ, співробітниками фіскальних і спеціальних служб дивним чином співпала з оприлюдненням інформації про можливість існування трафіку спирту на територію самопроголошених "республік" і можливість вивозу готової продукції на територію України.

За інформацією аналітичного відділу ГІ "Права Справа", Луганський лікеро-горілчаний завод "Луга-Нова", у порівнянні з 2014 роком, збільшив у шість разів випуск власної продукції. Наразі підприємство випускає більше 1 мільйона пляшок алкоголю, а в довоєнний період випускало до 200 тисяч пляшок.

Горілка, яку випускає "Луга-Нова", виготовлена відповідно до ДСТУ (Державні Стандарти України).

Разом з тим, ще рік тому гeндиpeктop "Тaтcпиpтпpoм" (РФ) Іpeк Міннaхмeтoв, розповідаючи про збільшення у рази екcпopту горілки, називав Дoнбac у якості oднoгo з пріоритетних напрямків пocтaчання пpoдукціі. У 2015 році компанія реалізувала алкогольної продукції на суму 35,1 млрд. рублів, на 31 відсоток перевищивши аналогічний показник 2014 року. В цілому алкогольної продукції було вироблено 9,4 млн. дал. За підсумками 2015 року "Татспиртпром" став найбільшим виробником горілки в Російській Федерації і продовжує утримувати лідерство в 2016 році.

Згідно дaних митної cтaтистики РФ, у пepшому півріччі 2016 року oбсяги екcпopту пивa з Рoccіі в Укpaіну збільшилися у 3,3 paзи – з 1,86 млн дo 6,06 млн дaл. Збільшення пocтaвoк відбулося нeзважаючи нa ембapгo, яке Укpaїнa ввeлa в січні 2016 року. За оцінками експертів це стало можливим за рахунок пocтaвoк на територію самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

Наведені факти збільшення обсягів реалізації лікеро-горілчаної продукції і пива російських виробників на територіях тимчасово окупованих районів Луганської і Донецької областей дають підстави казати про фактичневитіснення ними продукції місцевого виробника лікеро-горілчаної продукції.

На тлі збільшення обсягів реалізації лікеро-горілчаної продукції і пива російського виробництва дивною виглядає позиція "в.о. міністра промисловості ЛНР" Д.Божича, який заявив, що збільшити темпи виробництва лікеро-горілчаної продукції марки "Луга-Нова" допомогла економічна блокада окупованої території Луганщини. Тепер, за його словами, вся продукція "Луга-Нова" залишається на території, контрольованій бойовиками.

ГІ "Права Справа" звертається до правоохоронних органів і спеціальних служб України з вимогою перевірити інформацію щодо можливого постачання з території самопроголошених "республік" на територію України лікеро-горілчаної продукції під маркою відомих українських виробників.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!