26 апреля 2018

«Вечір Аліси», або на що здатна сучасна бібліотека

библиотека

День народження Льюїса Керрола, автора «Аліси в Країні Див»,  – чим не чудова дата для бібліотекаря? Стратегія працівників Луганської ОУНБ така – хапатися за ті знаменні дати або світові тенденції, які б привабили читачів. Головне, щоб захід відповідав усім критеріям «неординарності». Урешті-решт, ідея переросла у «Вечір Аліси в Країні Див».

На щастя, у невеличкому Старобільську, де знаходиться бібліотека, знайшлося чимало прихильників видатної казки. 27 січня бібліотекарі зібрали містян, і влаштували тематичний вечір. Гості підтримали ідею працівників бібліотеки, і завітали в улюблених образах із твору. Інтерактив – запороку успіху, і бібліотекарі це знають, тож для учасників вечірки підготували топ-15 фактів про життя, захоплення та винаходи англійського письменника Льюїса Керрола. Бліц-опитування показало найбільших знавців творчості письменника. А переможець отримав дуже цінний презент – нове видання творів Керрола «Аліса в Країні Див» та «Аліса в Задзеркаллі». Інші учасники бліц-опитування змогли отримати цінні подарунки – авторські календарі від бібліотекаря-дизайнера. Потурбувалися також про перегляд фільму в стилі ретро – «Аліса в країні Див» 1933 року. Заключна частина вечора присвячувалася обговоренню фільму та творчості Керрола, зокрема його таємничій натурі.

А результат – це враження аудиторії. «Це дійсно інтелектуальний відпочинок, який завжди корисний. Крім розваг він охоплює людей різних вікових категорій, з різними родами занять і розпалює в них інтерес до самої бібліотеки, до цікавих книг»,  – поділилася Анастасія Дубова, студентка та переможниця бліц-опитування на кращого знавця «Аліси…» та її автора.

Щире «Мені дуже сподобалося»   –  це перемога, але святкувати її пізно, бо запал сучасних читачів призвичаївся швидко згасати. І на що ж здатна сучасна бібліотека, щоб цей вогник тримався якнайдовше? Не повірите, стати, як-то кажуть, схибленою. У більш стриманих колах це зветься неординарністю. Куди ж без сміливості та невичерпного багажу оптимізму.

Якими досягненнями озброїлася, щоб продовжувати наступ, Луганська обласна бібліотека імені                         О. М. Горького, котру донедавна звали «кочівником», бо не мала власного приміщення? Святкування Хеловіну, флешмоб до Дня Захисника України, вулична акція до Дня Дякую, проведення тихої вечірки в навушниках, участь у Днях вуличної музики.

Не за горами й інші дати, цікаві події, родзинку яких бібліотекарям неодмінно потрібно розгледіти та трохи пофантазувати.  На те бібліотека й сучасна, щоб сміливо втілювати свої фантазії.

 

Прес-центр ЛОУНБ імені О. М. Горького

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!