16 июля 2018

У Рубіжному на дітях не економлять

Голова ГО "ЛОО "Солідарність" Керівник проекту Бюджети Лисичанська та Рубіжного: прозорість, підзвітність та громадська участь Координатор руху "Сильні громади" у м.Рубіжне

Сьогодні поговоримо про чергову закупівлю Управління освіти Рубіжанської міської ради.

На порталі ProZorro оприлюднено повідомлення про намір укласти договір з ФОП "ЧОРНОБРИВКО ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА" на постачання 7600 літрів фруктових соків та 3378 літрів томатного соку загальною вартістю 217 364,40 гривень.

За пропозицією постачальника вартість 1 кг (а відповідно 1 л) соку складе 19,80 гривень.

І саме тут стає цікаво.

По-перше, вартість пачки соку "Наш сік" 1,93 л, що запропонував постачальник, пропозицію якого було відхилено, складала 28,26 гривень, тобто на 35% дешевше. Гаразд, цю пропозицію відхилили, бо постачальник не надав документи про склад та договір на миття машини. Санітарні умови - це важливо, бо ми ж говоримо про продукти для дитячих садків. Але вартість того ж соку в інтернеті коливається від 27 до  29,47 гривень за упаковку.

Звісно тут можна згадати про вартість доставки, про гарантії периодичності поставок тощо, які не здатні забезпечити інтернет-магазини, але достатньо зайти до найближчого магазину АТБ, щоб побачити на прилавках ті ж соки "Наш сік" чи "Садочок" в тій же упаковці 1,93 л вартістю близько 33 гривень. 

А тепер давайте порахуємо

  • 33 х 7600 / 1,93 = 129 948,19 гривень
  • 33 х 3378 / 1,93 = 57 758,55 гривень

Разом виходить 187 706,74 гривні.

Ми ж розуміємо, що соки ті ж сами й різниця лише в тарі.

Соки в тарі 1,93 літри завжди будуть дешевшими за ті, що в тарі 1 літр.

Тобто за ті самі соки, просто в меншій тарі Управління освіти переплатить

29 657,66 гривень!

Я тільки за те, щоб на дітях не економити й купувати продукти кращої якості, нехай і дорожче. Та не в цьому випадку, бо тут йдеться не про якість, а про махінації з тарою.

І тут ми переходимо до "по-друге".

У пропозиції вказана ціна за одиницю 19,80 гривень і якщо подивитися на розрахунок, то зрозуміло, що за "одиницю" приймається 1 літр.

А ось документи на соки, що додав до своєї заявки постачальник.

Чи є тут соки у тарі 1 літр? Ні, лише у тарі 0,95 літри!

То яким чином постачальник планує постачати літрові пачки? Чи може запитати інакше: у якій тарі постачальник планує постачати соки? Бо справа у тому, що в проекті договору не вказано яка буде тара, лише загальні обсяги поставки.

Таким чином ніщо не заважає постачальнику продавати соки в тарі 1,93 літри, але за ціної 19,80 гривень за літр, тобто по 38,21 гривень за пачку, що як мінімум на 15% вище за ринкову.

Координатор руху "Сильні громади" у Рубіжному Євген Ільченко

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!