25 июня 2018

Декларація про доходи: кому? куди? коли?

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську дала відповіді на основні запитання щодо декларацій про майновий стан та доходи громадян

Ця інформація була опублікована на сайті Лисичанської міської ради.

ЗАПИТАННЯ: Кому в обов’язковому порядку слід подавати декларацію про майновий стан і доходи?

ВІДПОВІДЬ: Обов’язок щодо декларування статків виникає у випадку отримання громадянами у минулому році доходів, які не оподатковувались в момент їх отриманні. Зокрема, до таких доходів належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; сума нецільової благодійної допомоги, що перевищує 2240 грн тощо.

ЗАПИТАННЯ: Чи існують випадки при яких декларація про майновий стан і доходи не подається?

ВІДПОВІДЬ: Так, такі випадки існують, зокрема, якщо платник отримував доходи: від двох та більше податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок; у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України.

ЗАПИТАННЯ: Куди слід подавати декларацію про майновий стан і доходи?

ВІДПОВІДЬ: Подавати декларацію про майновий стан і доходи потрібно за податковою адресою, тобто місцем, де особу взято на податковий облік. За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою (не пізніше ніж 5 днів до завершення кінцевого терміну подання) або в електронному вигляді через сервіс «Електронний кабінет платника податків» на веб-порталі ДФС.

ЗАПИТАННЯ: Чи слід подавати декларацію громадянам, які отримували іноземні доходи?

ВІДПОВІДЬ: Усі громадяни, які отримали у 2017 році доходи з-за кордону — спадщину, гонорари, авторські виплати, дивіденди або просто зарплатню, мають їх задекларувати. При цьому декларацію вони повинні подати незалежно від того, чи були з цих сум утримані податки чи ні.

Такі громадяни можуть подати декларацію за допомогою електронних засобів он-лайн, надіслати її поштою або звернутися до посольства чи консульства. Також вони мають право оформити довіреність на третю особу з метою подання відповідної декларації.

У випадку, коли громадянином вже сплачено податок за тими ставками, які діють в іншій країні, то він має право взяти у податкових органах іноземної держави довідку про вже сплачені суми податків для подальшого їх урахування під час перерахунку в Україні.

ЗАПИТАННЯ: Куди слід подавати декларацію про майновий стан і доходи переселенцю?

ВІДПОВІДЬ: Податковим кодексом України передбачено, що у разі необхідності фізичні особи — платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, затвердженого наказом Мінфіну України від 29.09.2017 р. № 822, фізичні особи — платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою № 5ДР.

Таким чином, платник податку — переселенець, який уніс відомості про зміну місця проживання відповідно до Закону від 11 грудня 2003 року N 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», із змінами і доповненнями, подає декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за місцем його реєстрації як тимчасового переселенця за умови подання заяви за формою № 5ДР.

ЗАПИТАННЯ: У який термін подається декларація про майновий стан та доходи?

ВІДПОВІДЬ: Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається до 1 травня 2018 року.

ЗАПИТАННЯ: В який термін треба сплатити податок?

ВІДПОВІДЬ: Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору, зазначені в поданій річній декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року — це визначено п.179.7 ст.179 ПКУ.

ЗАПИТАННЯ: У який спосіб фізична особа — громадянин може подати декларацію про майновий стан і доходи?

ВІДПОВІДЬ: За вибором платника податків декларація подається в один із таких способів:

— особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

— надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;

— засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді за допомогою електронного сервісу ДФС: «Електронний кабінет платника податків» https://cabinet.sfs.gov.ua/.

ЗАПИТАННЯ: Чи існують обмеження щодо повернення суми коштів сплачених за навчання та обмеження стосовно навчального періоду, за який здійснено таку сплату?

ВІДПОВІДЬ: З 1 січня 2018 року для розрахунку податкової знижки за отримання освіти у вітчизняних ВУЗах й профтехнічних закладах скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання та обмеження стосовно навчального періоду, за який здійснено таку сплату. Відтепер враховуються фактично понесені платником податку витрати.

Зазначена норма, передбачена змінами, внесеними до пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Кодексу. Так, платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України (пп.166.4.2 п.166.4 ст.166).

ЗАПИТАННЯ: У який термін подається податкова декларація на отримання податкової знижки?

ВІДПОВІДЬ: Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати впродовж усього 2018 року, тобто до 31 грудня 2018 року (включно).

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!