20 августа 2018

Максим Мартинюк: фермерам потрібні дешеві кредити, щоб купувати землю

кредиты для фермеров

Стати справжнім господарем землі. Про це мріє кожний фермер, який прагне все життяпрацювати на сільській території, вирощувати зерно, органічні продукти, опікуватисязростанням поголів’я худоби, якістю м’ясних та молочних виробів, створюватиконкурентні види сільськогосподарської продукції.

Для реалізації цієї мети требаакумулювати кошти для великих капіталовкладень, що на сьогоднішній день означаєнапрацювати надійний алгоритм отримання кредитів на тривалий термін під малівідсотки.

Цю тему обговорювали під час зустрічі Прем'єр Міністра з представниками різнихрегіональних засобів масової інформації, що відбувалася в Києві 19 квітня цього року.

На думку першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка , якщо дотримуватися основних положень земельної реформи, фермериповинні стати єдиними володарями земель сільськогосподарського призначення. Вінзауважив, що потрібно передати землю від тих, хто може її обробляти до тих, хтоорганізує своє господарство на неї.

Земля повинна приносити прибуток не тількиагрохолдінгам, але людям, які народилися та живуть на цій землі, а тепер бажаютьвирощувати на ній якісну та прибуткову конкурентоспроможну продукцію.

На цю мету і спрямована Земельна реформа, основні положення якої чітко обмежуютьколо осіб, які допущені до купівлі землі:

  • головні покупці – фізичні особи, які проживають в сільській місцевості і бажаютьпрацювати на своїй землі;
  • націленість на розвиток дрібних і середніх товаровиробників;
  • заборона на покупку землі іноземцями;
  • обмеження доступу агрохолдингів до ринку землі.

Коли земля перейде до власності фермерів, вона може виконувати функцію застави дляотримання кредитів від банків.

Ця умова стане ключовою при переході до вільногоземельного ринку.
Для того, щоб цей процес стартував потрібно пройти шляхом прийняття двох, дуже важливих законопроектів, вважає Максим Мартинюк: перший –про обіг земель сільськогосподарського призначення, другий – про створення структуридля фінансово-кредитної підтримки земельного ринку.

Другий документ має містити положення про порядок отримання кредитів для організаціїфермерських господарств, про їх терміни та розміри кредитних ставок.

Перший заступникзауважив, що сьогодні 20% річних та строк до 5 років кредиту не може створитикомфортні умови фермерам для придбання земельних ділянок, що мають стати для нихінструментом для отримання прибутку.На його думку виходом з цієї ситуації, має бути організація державними інституціямикредитно-гарантійного агентства, вважає перший заступник.

Ця структура повинназабезпечити контроль видачі дешевих кредитів на термін до 30 років в гривні під малі
відсотки на рівні 3-4% на рік.

Ці доступні ресурси почнуть рух аграрної сфери в бікрозвитку нових земельних відносин, коли будуть прийняті два згаданих законопроекти,які запустять механізм вільного ринку землі. На думку Максима Мартинюка ця метабуде досягнута, коли влада буде спостерігати зміни в суспільстві щодо позитивногосприйняття переходу до нового земельного ринку.

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!