15 августа 2018

Які легенди пов’язані з Трускавцем?

Трускавец

Цей курорт відомий на весь світ, тож щороку туди приїжджають сотні тисяч туристів. Зазвичай всі вони прагнуть оздоровитися, вживаючи місцеву воду, яка має цілющі властивості.

Трускавецькі джерела славилися ще до того, як офіційно місто почало називатися курортом. Про них заговорили ще двісті років тому завдяки тому, що один відомий хімік зайнявся дослідженням місцевої мінеральної води. Після цього навіть жителі околиць з’їжджалися до Трускавця, аби відчути на собі чудодійну силу води та поліпшити своє здоров’я.

Джерела поступово набували популярності, а місто через це ставало більш відвідуваним. Коли вчений Теодор Торосевич довів те, що вода таки має позитивний вплив на організм, то в селища Трускавець почалася курортна епоха, яка триває й до теперішнього часу.

Які легенди приховує курорт?

Трускавець – це не просто місто, а справжній бренд. Можна впевнено сказати, що відпочинок в Трускавці не потребує того, щоб якось додатково себе презентувати. Місцеві жителі знають багато історичних народних переказів, про які не довідатися з жодного фільму. Іноді їх розповідають туристам, наче таємниці, але переважно історії передаються з покоління до покоління.

Однією з таких є оповідь про те, як з’явилося джерело «Нафтуся». Все відбувалося дуже давно – ще тоді, коли замість міста був лише ліс на околиці старого селища слов’ян. Там проживала молода пара – воїн разом із дружиною. У черговому бою він був тяжко поранений, через що згодом помер.

Його кохана почала молитися за те, щоб її забрали на небо до свого чоловіка. На тому місці, де стояла жінка, виникло джерело, вода в якому виявилася особливою. Завдяки їй можна було зцілювати поранених і зміцнювати здоров’я слабким. Звісно, ця легенда характеризується містичним походженням, але трускавецькі джерела справді мають воду з цілющими властивостями.

Місцеві заклади приймають дуже багато туристів, які вже не перший рік відчувають дію води на свій організм. Санаторії навіть пропонують власні лікувальні методики, які базуються на властивостях певних джерел. Майже кожен заклад має медичний центр чи сучасну лабораторію. Це дозволяє повноцінно діагностувати хвороби та лікувати численні патології.

Звідки походить назва міста?

Ніхто не знає достовірно, як саме з’явилася назва курорту. Є три основні версії. Деякі дослідники схиляються до того, що за основу взяли діалектне слово «трускавка» на позначення полуниці. Інші вважають, що місто так називаються через поклади солі – «друски» з угорської. Третя версія передбачає, що Трускавець назвали на честь поміщика Трушка.

Якщо враховувати, що трускавки до курорту завезли вже після заснування міста, а інформації про поміщика майже немає, то друга версія є найбільш правдоподібною. До Трускавця сходилося чимало торгових шляхів, а сіль колись була білим золотом. Через це слово могло прижитися та стати назвою цілого поселення.

Відпочинок в Трускавці вразить кожного, адже це місто з цікавою історією, своїми легендами та міфами. Воно славиться унікальною природою та джерелами з цілющою водою – все це сприяє покращенню самопочуття та зміцненню здоров’я. На вас чекає багато позитивних емоцій, тож запрошуємо до Трускавця!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!