21 сентября 2018

Відкрите звернення до депутатів Рубіжанської міської ради

Голова ГО "ЛОО "Солідарність" Координатор руху "Сильні громади" у м.Рубіжне

Депутатам Рубіжанської міської ради

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Згідно до статті 14 Закону України «Про звернення громадян» звертаємося до Вас із пропозиціями щодо вдосконалення порядку формування, затвердження, реалізації та звітування щодо соціально-економічної та бюджетної політики у м. Рубіжне та пропонуємо розглянути проект Бюджетного регламенту для міста Рубіжне.

Запропонований Бюджетний регламент дасть змогу підвищити довіру до рішень міської ради та зробить бюджетний процес більш прозорим та зрозумілим для громадян, а також деталізуватиме вимоги Бюджетного кодексу України.

Запропонований Бюджетний регламент запроваджує у м. Рубіжне кращі світові практики доброго врядування, які рекомендовані Радою Європи та іншими міжнародними організаціями для країн-членів.

На думку міжнародних експертів, Україна як країна регіону Східного партнерства має наближувати показники та практики прозорості та участі при формуванні, реалізації та звітуванні щодо місцевої політики з міжнародними стандартами та моделями залучення громадянського суспільства, зокрема які вказані у Кодексі кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень та інших міжнародних документах.

Кращі міжнародні підходи до доброго врядування в тому числі ті, які зазначені у Кодексі кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень, розробленому Радою Європи, поряд із українськими розробками (Індекс ПУД – прозорості, участі та доброчесності місцевої соціально-економічної та бюджетної політики, Рейтинг «Прозорі міста»), які були апробовані при оцінці прозорості, зрозумілості та можливостей для участі громадян у бюджетному та політичному процесі на місцевому рівні, знайшли своє відображення у запропонованому проекті Бюджетного регламенту для міста Рубіжне.

Впровадження запропонованого Бюджетного регламенту – крок у напрямку підвищення інвестиційної привабливості міста Рубіжне, покращення позиції міста у різноманітних рейтингах, які оцінюють прозорість, відкритість та  забезпечення участі громадян у бюджетному процесі, підвищення довіри до рішень міської ради з боку громадян.

Наразі на сайті Рубіжанської міської ради оприлюднено проект Бюджетного регламенту, розроблений спеціалістами виконавчих органів ради. Команда проекту «Бюджети Лисичанська та Рубіжного: підзвітність та громадська участь» вітає подібну ініціативу керівництва міста Рубіжне. Наші експерти вивчили вказаний проект, та вважають його доволі виваженим і змістовним. Однак вказаний проект не передбачає взаємозв’язку між основними документами міста: бюджетом, програмою соціально-економічного та культурного розвитку і цільовими міськими програмами, а регламентує лише бюджетний процес.

В той же час, запропонований нами альтернативний проект Бюджетного регламенту, підготовлений зовнішнім експертом-консультантом в рамках проекту «Бюджети Лисичанська та Рубіжного: прозорість, підзвітність та громадська участь» із використанням авторської методології Індексу ПУД (прозорості, участі та доброчесності) місцевої соціально-економічної та бюджетної політики» Іваном Сікорою, направлений на розгляд міському голові листом від 15.09.2017 року комплексно регулює процедури розробки, затвердження та контролю виконання вказаних документів.

Проект Бюджетного регламенту оприлюднений для обговорення та доступний за посиланням: goo.gl/dZ2SLv

Просимо Вас розглянути проект Бюджетного регламенту та підтримати винесення його як альтернативного для подальшого розгляду та доопрацювання за участі представників виконавчих органів міської ради, представників фракцій у міській раді, депутатських комісії міської ради та представників громадськості.
Просимо вважати це звернення публічним.
Це звернення додатково буде направлено на ім’я кожного депутата Рубіжанської міської ради.
Контакти для зауважень:
Телефон +38063 742 58 50 – Євген Ільченко
Електронна адреса gosolydarnist@gmail.com
Форма для пропозицій https://goo.gl/MHyE9k

З повагою,
Керівник проекту Євген Ільченко


Проект виконується в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Точка зору, відображена у цій публікації , є винятковою відповідальністю ГО “ЛОО “Солідарність” і може не співпадати з точкою зору Фонду Східна Європа, ПАУСІ і/або Європейського Союзу.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!