21 сентября 2018

Бюджетний регламент: як підвищити рейтинг прозорості Рубіжного?

Голова ГО "ЛОО "Солідарність" Координатор руху "Сильні громади" у м.Рубіжне

Згідно рейтингу «Прозорі міста» що представила Transparency Int., Рубіжне посіло лише 46-е місце з загальним балом 31,71 зі 100 можливих.

Безпосередньо рейтинг бюджетної політики міста склав 2 бали з 8 можливих з рекомендаціями: оприлюднювати інформацію про розподіл видатків бюджету пооб’єктно, інформацію про  поточний кошторис утримання міської ради та її органів  на окремій веб-сторінці або сайті, не у формі рішення про міський бюджет. Місто може ухвалити бюджетний регламент або інший спеціальний документ, щодо особливостей порядку розгляду, ухвалення змін в бюджет та участі громадськості в бюджетному процесі.

Рейтинг доступний на сайті “Прозорі міста“.

На думку міжнародних експертів, Україна як країна регіону Східного партнерства має наближувати показники та практики прозорості та участі при формуванні, реалізації та звітуванні щодо місцевої політики з міжнародними стандартами та моделями залучення громадянського суспільства, зокрема які вказані у Кодексі кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень та інших міжнародних документах.

Кращі міжнародні підходи до доброго врядування в тому числі ті, які зазначені у Кодексі кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень, розробленому Радою Європи, поряд із українськими розробками (Індекс ПУД – прозорості, участі та доброчесності місцевої соціально-економічної та бюджетної політики, Рейтинг «Прозорі міста»), які були апробовані при оцінці прозорості, зрозумілості та можливостей для участі громадян у бюджетному та політичному процесі на місцевому рівні, знайшли своє відображення у запропонованому зовнішнім експертом-консультантом, в рамках проекту «Бюджети Лисичанська та Рубіжного: прозорість, підзвітність та громадська участь» із використанням авторської методології Індексу ПУД (прозорості, участі та доброчесності) місцевої соціально-економічної та бюджетної політики» Іваном Сікорою Бюджетному регламенті для міста Рубіжне.

Запропонований Бюджетний регламент дасть змогу підвищити довіру до рішень міської ради та зробить бюджетний процес більш прозорим та зрозумілим для громадян, та забезпечить участь громади міста у бюджетному процесі. Цей документ запроваджує у місті Рубіжне кращі світові практики доброго врядування, які рекомендовані Радою Європи та іншими міжнародними організаціями для країн-членів.

Впровадження запропонованого Бюджетного регламенту – крок у напрямку підвищення інвестиційної привабливості міста Рубіжне, покращення позиції міста у різноманітних рейтингах, які оцінюють прозорість, відкритість та  забезпечення участі громадян у бюджетному процесі, підвищення довіри до рішень міської ради з боку громадян.

За нашими підрахунками, впровадження нашого Бюджетного регламенту дозволить підвищити середній бал Рубіжного у рейтингу Transparency Int. “Прозорі міста” на 4 бали до 35,71. При поточному стані це дозволить Рубіжному переміститися з 46-го на 24-е місце в рейтингу.

Нагадаємо, що текст Бюджетного регламенту доступний за посиланням https://goo.gl/dZ2SLv.


Проект виконується в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Точка зору, відображена у цій публікації , є винятковою відповідальністю ГО “ЛОО “Солідарність” і може не співпадати з точкою зору Фонду Східна Європа, ПАУСІ і/або Європейського Союзу.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!