19 сентября 2018

Відкритість та доступність Сєвєродонецької міськради: місія здійсненна?

Координатор руху "Сильні Громади" у місті Сєвєродонецьк

norma_Severodoneck

Сєвєродонецька міська рада прийняла такі акти щодо нормотворчого процесу як регламент міськради, положення про структуру виконавчих органів (апарату) ради та управління та відділи виконавчого комітету, статут громади міста Сєвєродонецьк. За наявність, повноту, актуальність та навігаційну доступність по кожному з критеріїв максимально можна отримати 1 бал. Методологія складається із кількох розділів, які своєю чергою поділені на блоки.

Положення про постійні комісії прийняте, проте не оприлюднене на сайті, тому за цим критерієм міськрада отримала лише 0,25 бала. А регламент виконкому й зовсім не прийнятий. Тому в цьому блоці Сєвєродонецька міська рада отримала 3,25 балів із 5 можливих.

Фото 1

2 бали міськрада отримала за легку навігаційну доступність на сайті до проекту рішень міської ради та виконавчого комітету.

Фото 2

На сайті публікується порядок денний пленарного засідання, що відбудеться найближчим часом. Однак ця інформація публікується дуже стисло, без подробиць, що не є дуже позитивним моментом. А ось порядок денний виконавчого комітету знайти не вдалося. Також нема доступу до планів проведення пленарних засідань, засідань виконавчого комітету та засідань постійних комісій. Через це  у цьому блоці критеріїв міськрада отримала 1 бал з 5 можливих.

Фото 3

У регламенті міськради прийняті положення про вільний доступ громадян до пленарних засідань та засідань постійних комісій. Право громадян бути присутніми на засіданнях цих колегіальних органів не обмежується. Чого не можна сказати про виконавчий комітет, адже немає положення щодо відкритості його засідань. Здивувало, що Сєвєродонецька міська рада не бажає бути на часі, та не веде відеотрансляцій ані пленарних, ані будь яких інших засідань. До прикладу, Рубіжанська міськрада вже давно має свій канал на YouTube. Тому, на жаль, в цьому блоці методології виставлено тільки 4 з 10 можливих балів.

Прийняті рішення на пленарних засіданнях Сєвєродонецької міської ради та на засіданнях виконавчого комітету публікуються на сайті. Також оприлюднюються протоколи пленарних засідань. За це міськрада додатково отримує 4,5 бали у рейтингу. А ось висновків та протоколів засідань постійних комісій «Сильні громади» не знайшли. Так само, як і протоколів засідань виконкому. Результати поіменного голосування оприлюднюються на сайті і знайти їх легко.

План діяльності з підготовки проектів, проекти регуляторного акту та звіт про відстеження результативності оприлюднюються на сайті. У той же час немає доступу до планування діяльності з підготовки проектів та звіту міського голови щодо них.

Фото 4

Опис адміністративного та судового порядку оскарження рішень, дій (бездіяльності) не опубліковані на сайті Сєвєродонецької міської ради. Тому міськрада отримує 0 балів з 2 можливих.

В цілому, аналіз показав що Сєвєродонецька міська рада не використовує майже половину з можливих інструментів доступних їй. Дуже поганий результат як для міста, яке взяло на себе статус обласного центра. Координатори руху «Сильні громади» надіслали пропозицію до міськради щодо усунення виявлених недоліків та покращення відкритості роботи місцевого органу влади. Чи дослухається орган місцевої влади, покаже час.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Сєвєродонецьку Тетяна Бондаренко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!