22 сентября 2018

Про дороги та інклюзивність

Голова ГО "ЛОО "Солідарність" Координатор руху "Сильні громади" у м.Рубіжне

Виконуємо завдання, затверджені на першому засіданні клубу "Ефективне місто". Почали з інклюзії, бо це питання, на нашу думку, вирішити найпростіше. Йдеться про проблему, що виникла у зв'язку з капітальним ремонтом дороги по вулиці Миру.

Чи то проектант, чи підрядник не врахували, що на пішохідних переходах потрібно ставити занижений бордюр, щоб люди з інвалідністю та матусі з колясками могли нормально перейти дорогу.

Наразі по вулиці Миру замінені старі бордюри на нові, які в 2 рази вище. Це привело до ситуації, що на пішохідних переходах висота бордюру 15-20 см і на, чи з коляскою подолати таку перепону вкрай непросто.

Чому вирішити найпростіше?
Бо для цього не потрібно шукати кошти у бюджеті, переконувати депутатів чи виносити питання на сесію. Роботи з ремонту ще не завершено, тобто можна просто замінити десяток бордюрних каменів для вирішення проблеми. Вчора мав розмову з начальником управління ЖКГ Денисом Жердєвим, який розповів, що місто вже зверталось до підрядника з цього питання, та ніяк не змогло вплинути на нього, бо замовником є управління капітального будівництва Луганської ОДА і підрядник відповідальний лише перед ними.

Тому сьогодні відніс клопотання до міського голови з проханням звернутися з претензією до замовника робіт - управління капітального будівництва Луганської ОДА стосовно неінклюзивності переходів.

На сайті Рубіжанської міської ради посилання на документ Луганської ОДА з чудовою назвою "Обласний план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2017 - 2021 роки "Безбар'єрна Луганщина".

Сам документ можна почитати тут. До речи, цього документу немає на сайті ЛОДА, ні в старих документах, ні в нових.

Основну мету документу можна прочитати вже в перших трьох пунктах:

  1. Забезпечити під час підготовки містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок, розробки проектів будівництва об'єктів житлового та громадського призначення, тротуарно-шляхової мережі або внесенні змін до них врахування вимог ДБН В.2.2-17:2006 "Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення", ДБН 360-92** "Планування та забудова міських та сільських поселень", інших нормативних документів щодо створення умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об'єктів житлового та громадського призначення.
  2. Забезпечити включення вимог щодо потреб осіб з інвалідністю до тендерної документації, договорів із розробки проектної та іншої документації
  3. Забезпечити обов'язкове врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час будівництва, реконструкції, реставрації, ремонту об'єктів громадського та цивільного призначення, благоустрою, дорожньо-транспортної інфраструктури

А серед відповідальних виконавців бачимо управління капітального будівництва облдержадміністрації.

Таким чином, навіть, якщо на момент початку робіт з якихось невідомих причин не було прописано, що підходи до тротуарів мають бути обладнані з врахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, то зараз, коли на адресу управління капітального будівництва облдержадміністрації надійде скарга щодо недотримання таких вимог при реконструкції дороги по вулиці Миру, вони повинні відреагувати та вимагати від підрядника переробити підходи до тротуарів.

Тож тепер чекаємо на відповідь УКБ в залежності від якої будуть реагувати юристи руху Сильні громади.

Також просимо товариства інвалідів у Рубіжному долучитися до вирішення питання і також звернутися до міського голови з подібним клопотанням, бо чим більше буде звернень, тим більше буде аргументів для УКБ.

Координатор руху "Сильні громади" у Рубіжному Євген Ільченко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!