19 сентября 2018

Коли їдеш в путь, - обережним будь. Або в Сєвєродонецьку доріг не знайдено.

Координатор руху "Сильні Громади" у місті Сєвєродонецьк

Хто з нас не хотів би жити у місті, де дороги рівні та без ям? Таких доріг в Україні дуже мало. Жоден не буде сперечатися, що у Сєвєродонецьку справи з дорогами погані: за останні роки більшість доріг капітально не ремонтувались, відповідна міська програма відсутня, а рівень фінансування залишає бажати кращого. Субвенції з обласного бюджету на дороги не поступають, відсутнє спеціалізоване підприємство, яке б могло займатися поточним та капітальним ремонтом доріг. Також не зрозумілим є визначення пріоритетів щодо першочерговості ремонтів.

1

Цього року «Сильні громади» проводили опитування та фокус-групи серед мешканців 16 міст України щоб виявити, які проблеми містяни вважають найактуальнішими. Опитування показало що мешканців Сєвєродонецька найбільше турбує жахливий стан доріг.

Згідно з нормативною документацією кожні п’ять років повинні проводитись капітальні ремонти доріг, у Сєвєродонецьку ж повністю та капітально не відремонтовано жодну. Цього року було оновлено частину проспекту Гвардійського, та коли їдеш на авто навіть не встигаєш помітити цей відрізок - вжик та й годі. Треба зазначити, що від поточного ремонту також багато залежить, але іноді там, де зробили так званий «ямковий» ремонт, стає гірше ніж було до нього. Просто ганебним є факт нанесення розмітки на не відремонтоване покриття, що теж трапляється у місті, яке виконує роль обласного центру Луганщини.

2

«Проблеми в місті є у зв’язку з відсутністю спеціалізованого підприємства, яке б могло займатися поточним та капітальним ремонтом наших з вами доріг та тротуарів. На сьогодні в області є лише два підприємства які можуть робити капітальний ремонт доріг та мають замкнутий цикл. Це КП «Кремінський Агродорстрой», а також ДП «Луганський Облавтодор». Останні в нас працювали до початку бойових дій - виконували поточний ремонт доріг. Але зараз вони залучені по ремонту доріг між населеними пунктами» - розповідає голова КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» Олег Кравцов.

«Другий момент - фінансування. Те, що бюджет міста Сєвєродонецьк не в змозі за рік або два капітально відремонтувати всі дороги це очевидний факт» - підсумував Кравцов.

3

Проте не тільки автомобільними дорогами живе Сєвєродонецьк. Якщо деякі тротуари на центральних вулицях цього року побачили капітальний ремонт, то всі інші, а також міжквартальні проїзди, залишаються в жахливому стані. На проспекті Центральному від Гвардійського до Хіміків є ділянки, де можна й ноги переламати. І здається владі немає до цього діла.

4

Що стосується інвестицій. Сума коштів залучених у розвиток економіки та соціальної сфери міста у 2016 році склала 1 576 371 000 грн. З них жодна копійка не залучалась на вирішення проблеми покриття доріг. Чому так сталося - міськрада не зазначає.

5 6

Ще одна важлива тема - це зупинки маршрутних таксі. Їх просто немає. Наразі посадка та висадка пасажирів здійснюється або на тролейбусних зупинках, або в місцях, не пристосованих для цього, ба більше з порушенням Правил дорожнього руху.

7

Питань багато. Зрозуміло, що потрібно щось змінювати для поліпшення стану благоустрою рідного міста. Саме тому наприкінці вересня Рух «Сильні громади» спільно з ГО «Студена» провели відкриту лекцію на тему «Громадяни проти ям. Як змінити стан доріг?», на якій було презентовано клуб «Ефективне місто».

8

Клуб засновано для відкритого обговорення та напрацювання концепції вирішення проблем доріг у місті. Учасниками клубу стали громадські діячі, депутати місцевого самоврядування та активні громадяни Сєвєродонецька. Ідея клубу полягає в тому, щоб знайти успішні приклади, де об’єднання зусиль місцевого самоврядування й активної громадськості дозволило б вирішити міські проблеми. Клуб «Ефективне місто» - платформа, де небайдужі мешканці змогли б розробити та запропонувати місцевій владі якісно новий системний підхід для вирішення проблеми. Тож запрошуємо всіх долучатися та спільними зусиллями змінювати рідне місто на краще. Для цього потрібно лише написати на електронну скриньку gromady.sever@gmail.com і вам буде направлено запрошення для участі у наступному засіданні клубу та його порядок денний.

Координатор руху «Сильні громади» у Сєвєродонецьку Тетяна Бондаренко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!