17 августа 2018

Пристрої плавного пуску електродвигунів: призначення і критерії вибору

электродвигатель

Пристрій плавного пуску або УПП - це сучасний електротехнічний прилад, який використовується в зв'язці з асинхронними двигунами. Саме такий апарат дозволяє в процесі пуску утримувати необхідні параметри навантаження і кількості оборотів силового агрегату в оптимальних (безпечних) межах. Використання пристрою плавного пуску електродвигунів дозволяємо мінімізувати негативний вплив пускових струмів, ривків механічного приводу, продовжити термін експлуатації пристрою.

Призначення УПП

Асинхронні двигуни отримали широке поширення в різних галузях діяльності людини. Однак у таких моторів є кілька негативних моментів. До таких відносять високий пусковий струм, неможливість нормальної регулювання і узгодження крутного моменту і моменту навантаження. Саме тому в процесі запуску електродвигуна крутний момент досягає 200%, а струм - до 800% від номінальних показників. Це веде до падіння напруги в мережі, та й сам силовий агрегат відчуває підвищені навантаження. Саме це і має запобігти софтстартери, який не допускає:

  • Різких перепадів напруги в мережі.
  • Високого пускового струму.
  • Перегріву внутрішніх компонентів агрегату.
  • Порчу контактів.
  • Зупинки електродвигуни в силу перепаду напруги в мережі.
  • Порчу дорогого апарату.

Саме цей пристрій не дає різко стартувати двигуну, а тому значно продовжує термін його експлуатації. Використовувати софтстартери вигідно ще й тому, що немає втрати напруги в мережі, інші прилади не будуть відключати в процесі роботи, що часто негативно позначається на їх функціональності. Використання пристрою дозволяє значно продовжити термін експлуатації всієї техніки, а також асинхронного двигуна.

Особливості вибору: на що звернути увагу?

Вибирати пристрої плавного пуску з оглядкою на характеристики і параметри пристрою, а також на особливості його експлуатації. При покупці особливу увагу слід приділити таким критеріям:

  • Показниками рівня потужності.
  • Способу управління.
  • Кількості фаз.
  • Функціональності.

Деякі моделі оснащуються масою додаткових опцій. До таких відносять всі види захисту софтстартери і двигуна, псевдочастотоное регулювання, функцію пуску з ривка, а також опцію економії електроенергії. Важливо правильно підібрати ресурс техніки, що дає можливість запобігти перегріву компонентів, а також продовження термінів використання апарату.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!