19 августа 2018

Змінити Луганщину: спільний план дій для активних громадян

Регіональний координатор в Луганській та Донецькій областях в NGO Centre UA

Представників місцевого самоврядування, бізнесу, експертного середовища та свідомих громадян все частіше об’єднує бажання вибудовувати конструктивний діалог з представниками влади та домогатися врахування спільних позицій цивілізованим шляхом на противагу риторичній критиці чи бездіяльності. Досвід реалізації потужних інформаційних  проектів в Луганській та Донецькій областях показав, що громади зазвичай мають бачення розвитку свого міста. Також вони готові брати участь у напрацюванні та ухваленні рішень, які впливають на їхню якість життя. 

Залучення громадськості до вироблення місцевої політики, напрацьовані владою рішення ризикують й надалі бути безуспішними. Адже справжні зміни можливі тільки тоді, коли їх розуміють безпосередні виконавці реформ та ті, на кого ці реформи будуть мати вплив.

Завдяки розвитку громадських ініціатив на сьогодні, в порівнянні з недалеким минулим, спостерігається тенденція налагодження діалогу між владою та громадянами - коли місцеві органи правління враховують у своїй діяльності, під час прийняття рішень, пропозиції й думку громадськості з того чи іншого питання.

Кроки до дії

Усвідомлюючи цей суспільний запит, громадська організація “Центр UA” ініціює кампанію в регіонах із залученням громадян до розробки та ухвалення рішень. Вікно можливостей для якісних змін закривається з кожним днем, що наближує виборчі перегони.

За 12 місяців разом з громадською організацією “Центр UA” я планую вирішити суспільно важливі питання через звичний для розвинених демократій інструмент - публічні консультації.

Що таке «публічна консультація»?

Публічна консультація – це обговорення певної проблематики між представниками влади та суспільства, що дає можливість зібрати думки місцевих громад та врахувати їхнє бачення щодо затребуваних у регіоні змін.

Нашою метою стане діалог між суспільством та владою для спільного пошуку рішення суспільно важливої проблеми.

Кампанією також передбачений моніторинг якості та результативності проведення публічних консультацій - він допоможе виявити локальні “перемоги” та звернути увагу на проблемні інструменти підходу. 

Ми залучимо до цього процесу журналістів, блогерів та громадських активістів, які зможуть систематично доводити інформацію про діяльність  влади до широкого кола громадськості. Корисним є також обмін позитивним досвідом громадянської участі в інших містах.

Актуальні проблеми

Проблем, які потребують термінового вирішення у громадах вистачає, але якщо про них лише говорити і нічого не робити для їх подолання, то й нічого не змінитися.

З іншого боку, спроби змінити все й одразу  – також не призведуть до позитивних змін. Тому, ми пропонуємо зосередитися на трьох проблемах і максимально активно попрацювати над їх вирішенням.

Під час моніторингу проблем ми визначили найбільш актуальні, серед яких - 

  • Важливість зручного транспортного сполучення з іншими регіонами 

Маршрути не відповідають пасажиропотоку, що вказує на неврахування запитів від місцевого населення (яке користується міжміським транспортним сполученням). Непрораховані маршрутні шляхи та висока вартість проїзду, зношеність транспортних засобів (відсутність якісного капітального ремонту транспорту та/або оновлення складу транспорту). Низький рівень безпеки на приміському транспортному сполученні - через відсутність правил зупинки маршрутних таксі тільки по зупинкам. Місцевих мешканців не залучають для виявлення їх потреб у користуванні.

  • Відсутність культури сортування сміття

Більшість органів місцевого самоврядування не впровадила на місцевому рівні роздільне збирання відходів. Також радами міст та сел (в тому числі ОТГ - об'єднані територіальні громади) не розроблено місцеві програми з сортування сміття.

  • Неякісний ремонт доріг

Відсутність облаштування та ремонт (капітальні та поточні) доріг - загального користування державного та місцевого значення (в тому числі - вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення).

 

Замість висновку

Місією своєї громадської діяльності я бачу підвищення рівня відкритості та доброчесності влади, як на регіональному, так і на національному рівні. Вважаю, що досвід проведення моніторингових та інформаційних кампаній допоможе ефективно виконувати професійні обов’язки та реалізовувати проекти направлені на підвищення доброчесності влади, що в свою чергу принесе реальне поліпшення якості життя суспільства. .

Завдяки нашій роботі буде напрацьовано багато дієвих рецептів вирішення типових проблем, які сприяють позитивним змінам у містах. Адже справжні зміни можливі тільки тоді, коли їх розуміють безпосередні виконавці реформ і ті, на кого ці реформи вплинуть – громадяни України.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!