24 июня 2018

Холодильники – дітям, а решту – собі під ялинку?

Голова ГО "ЛОО "Солідарність" Керівник проекту Бюджети Лисичанська та Рубіжного: прозорість, підзвітність та громадська участь Координатор руху "Сильні громади" у м.Рубіжне

Від серпня 2016 року на сайті міськради м. Рубіжне висить проект рішення про затвердження Положення про порядок придбання товарів, робіт і послуг через систему електронних закупівель. Тричі його виносили на розгляд профільної комісії та відхиляли, як неактуальний для Рубіжного. Сьогодні ми розповімо, до чого це призводить.

Нещодавно, на 19-й сесії Рубіжанської міської ради були прийняті зміни до бюджету, якими виділили 110 тис. гривен управлінню освіти на придбання холодильного обладнання для дитячих садочків.

foto-1

Та Управління освіти стахановськими темпами вирішило освоїти ці кошти. Для цього оформило три договори з ФОП Петренко В.П. на постачання холодильників Delfa DTF-140, на загальну суму 56 тис. гривень.

foto-2

Повний текст договорів можна знайти на порталі публічних закупівель ProZorro, де власне й розміщені звіти про укладені договори:

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-28-001271-b/

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-28-001370-b/

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-28-001195-b/

 

Вся техніка вже отримана дитячими садками й оплачена:

foto-3

Проте залишається незрозумілим, як холодильник Delfa DTF-140 може коштувати 14 тис. грн за штуку, якщо у тому ж магазині Фокстрот, що знаходиться у Рубіжному, такий можна придбати за ціною від 3999 гривен?

foto-4

 

Постійно відхиляючи Положення «Про порядок придбання товарів, робіт і послуг через систему електронних закупівель у м. Рубіжне», яке передбачає зниження порогових сум, для застосування  розпорядниками бюджетних коштів системи ProZorro з 200 тис. до 3 тис. гривень, профільна комісія наполягала, що у Рубіжному закупівлі й так проводяться тільки за принципами конкурсу пропозицій.

Тому, по-перше, дуже б хотілося поглянути на ті комерційні пропозиції, які дозволили Управлінню освіти закупити чотири холодильники Delfa DTF-140 за ціною, що у 3,5 рази перевищує ринкову.

По-друге, дуже цікаво, як саме фінансове управління звіряє ті комерційні пропозиції з ринковою вартістю.

По-третє, висловимо надію, що цей випадок нарешті переконає депутатів Рубіжанської міської ради у необхідності зниження порогів застосування системи ProZorro.

І по-четверте, активісти «Сильних громад» направили звернення до Громадської ради з проханням розібратися в ситуації.

p.s. Порадувала оперативність, з якою виконавчі органи міськради відреагували на інформацію (і це не зважаючи на передноворічний тиждень).

Вже 30 грудня на сайті Рубіжанської міської ради з'явилося відеозвернення міського голови в якому він розповів про дії, вчинені виконавчими органами за цим випадком:

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!