21 сентября 2018

Є-декларування: які статки показали чиновники Рубіжного

Голова ГО "ЛОО "Солідарність" Координатор руху "Сильні громади" у м.Рубіжне

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», цього року вперше електронні декларації подавали не лише міські голови, а й депутати місцевих рад, посадові особи всіх виконавчих органів міськради та осіб публічного права (комунальних підприємств, установ, бюджетних закладів тощо).

1 травня закінчився термін подачі декларацій за 2016 рік й команда «Сильних громад» приступила до їх аналізу.

Ми провели аналітичну перевірку декларацій міського голови та його заступників, депутатів міської ради, начальників управлінь та відділів міської ради і керівників осіб публічного права, інформацію про яких вдалося знайти з відкритих джерел.

Що стосується декларацій депутатів Рубіжанської міської ради – через великий обсяг матеріалу їх детально розглянемо у окремій статті. Наразі лише зазначимо, що всі депутати своєчасно подали електронні декларації, та, на відміну від чиновників, майже всі не показали доходів власної родини, скориставшись відпискою «Член родини не надав інформації».

Декларації ж «головних чиновників» міста Рубіжне розглянемо більш детально.

Так і міський голова і його заступники своєчасно подали електронні декларації. Порівняно з паперовими деклараціями за 2015 рік, їх майновий стан суттєво не змінився. Декларанти володіють тим самим рухомим та нерухомим майном, змінилися лише доходи.

Міський голова Рубіжного Сергій Хортів показав у декларації 2 квартири в Рубіжному 59,2 та 131,5 м2 у спільній сімейній власності та земельну ділянку площею 1000 м2 (10 соток), що належить дружині, автомобілі ВАЗ 210994-20 2009 року випуску у власності та Mitsubishi Outlander 2011 – у користуванні.

Заробітна плата міського голови у 2016 році склала 53,1 тис. грн та його дружини 60,7 тис. грн. Жодних інших активів чи зобов’язань міський голова не вказав.

Перший заступник міського голови Олександр Якунін вказав у власності 2 квартири в Рубіжному 60,3 та 48,6 м2 та квартиру 73,3 м2 й автомобіль NISSAN Qashqai 2011 року випуску у власності дружини. Серед доходів перший заступник міського голови вказав лише власну заробітну платню, яка у 2016 році склала 48,4 тис. грн.

Заступник міського голови Володимир Ткачук виявився найбагатшим чиновником Рубіжанської міської ради. У його власності квартира в Рубіжному 74,3 м2 та у Вишгороді (Київська область) 72,3 м2 та гараж у Рубіжному, автомобілі TOYOTA LC 150 PRADO 2010 року випуску та NIVA CHEVROLET 2005 року випуску та грошові активи в банках на суму 2,5 млн грн й 52,5 тис. дол. Доходи Володимира Ткачука за 2016 рік складаються із заробітної плати 58,6 тис. грн, пенсії – 41,2 тис. грн та процентів за депозитом у 352 тис. грн. Крім того, заробітна плата дружини декларанта склала 60,9 тис. грн.

Заступник міського голови Любов Сидоренкова задекларувала квартиру у Рубіжному 48,2 м2 та у Російській Федерації 30 м2. Задекларована вартість квартири – 314 тис. грн. Як зазначила у коментарі Любов Сидоренкова, ця квартира дісталася їй у спадок після смерті батьків. Заробітна плата заступника міського голови у 2016 році склала 95,6 тис. грн, що майже удвічі більше за зарплатню міського голови.

Заступник міського голови Тетяна Абрамян вказала квартиру у Рубіжному 63,5 м2 у спільній сімейній власності та гараж у Рубіжному. Заробітна плата заступника міського голови у 2016 році склала 46,5 тис. грн. Жодних інших активів чи зобов’язань в декларації не вказано.

Секретар міської ради Віктор Соловйов хоч де-юре й не є заступником міського голови, займає єдину оплачувану посаду у міській раді. Тому його декларацію ми також розглянемо у нашій статті. Секретар міськради вказав квартиру у Рубіжному 63,1 м2 у спільній сімейній власності і власні недобудови гараж та садовий (дачний) будинок 25 м2 у Рубіжному. При цьому жодних земельних ділянок у власності чи користуванні декларанта не вказано.

Серед доходів секретар міськради вказав лише власну заробітну плату у 46,8 тис. грн, та зарплатню дружини – 22,2 тис. грн.

Ще однією посадовою особою є керуючий справами виконавчого комітету Юрій Арцев. Він також де-юре не є заступником міського голови, та фактично виконує ці обов’язки в частині господарсько-розпорядчих функцій мера.

У своїй декларації Юрій Арцев вказав земельну ділянку 5370 м2, садовий (дачний) будинок 43,3 м2 у селі Затишне (Кремінський район), автомобіль ВАЗ 21063 1988 року випуску та причеп 1993 року випуску, а дружина - квартиру 62,9 м2 та недобудований гараж 24 м2 у Рубіжному.

Заробітна плата керуючого справами у 2016 році склала 65,1 тис. грн, заробітна плата його дружини – 60,2 тис. грн, пенсія – 14,9 тис. грн.

«Сильні громади» також провели аналіз декларацій керівників управлінь та відділів міської ради. Найбільше нашу команду зацікавив процес електронного декларування управління освіти.

В декларації начальника управління освіти Олени Обаполенко ми виявили неповну інформацію щодо доходів.

Так посадовець вказала, що у 2016 році мала оплачувану роботу вчителя математики за сумісництвом в Рубіжанській спеціалізованій школі №2.

Однак у розділі «Доходи, у тому числі подарунки» начальник управління вказала лише заробітну плату, отриману за основним місцем роботи та не вказала зарплатню за роботу за сумісництвом.

Згідно з роз’ясненнями, розміщеними на сайті НАЗК, відповідно до пункту 7 частини першої статті 46 Закону, у декларації зазначаються доходи суб’єкта декларування та членів його сім’ї, які були отримані або нараховані упродовж звітного періоду. При цьому доходи включають заробітну плату (грошове забезпечення), отриману як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Таким чином Олена Обаполенко не відобразила у декларації всі доходи за 2016 рік, що має зацікавити як НАЗК, так і безпосереднє керівництво начальника управління освіти – Рубіжанську міську раду. Очікуємо від них відповідної реакції. А команда «Сильних громад» у свою чергу продовжить аналіз електронних декларацій посадовців та депутатів Рубіжного.

Координатор руху «Сильні громади» у місті Рубіжне Євген Ільченко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!