21 сентября 2018

Чому падають темпи ремонту доріг у Рубіжному?

рем

Голова ГО "ЛОО "Солідарність" Координатор руху "Сильні громади" у м.Рубіжне

30 вересня у Рубіжному відбулося Клубу "Ефективне місто", завданням якого є вирішення міських проблем спільними зусиллями влади та громади. На першому засіданні активісти розглянули питання доріг та тротуарів у місті.

Рубіжанською міською радою ще у січні 2016 року була прийнята Програма утримання та ремонту об’єктів міського благоустрою у міст Рубіжне на 2016-2018 роки, на яку наразі передбачено майже 68 мільйонів гривень. 

У тому числі на 2016 рік безпосередньо на роботи з ремонту доріг було передбачено 8 мільйонів гривень, на 2017 – вже 10 мільйонів гривень, та ще 1,2 мільйони на ремонт тротуарів. Тобто були заплановані великі суми, до того ж щороку ці суми збільшуються.

Фактично ж у 2016 році на дороги було витрачено лише трохи більше за 5,6 мільйони гривень, тобто лише 70% від запланованої суми.

В той же час, відповідно до звіту про виконання міського бюджету невикористаних коштів у бюджеті на 1 січня 2017 року залишилося 14,7 мільйони гривень. Враховуючи інфляцію у 12,4%, Рубіжне втратило майже 2 мільйони у зв’язку зі зростанням цін на споживчому ринку країни, хоча ці кошти можна було направити на ремонти тих же тротуарів чи покриття у житлових кварталах міста.

У 2017 році, станом на вересень, було фактично витрачено на ремонти доріг та тротуарів 4,9 мільйони гривень та ще 625 тисяч гривень виділено на вересневій сесії. Таким чином за ¾ року на ремонт доріг та тротуарів міста виділено трохи більше 49% від запланованої на рік суми.

Всі мешканці Рубіжного бачать, як вже два роки активно ремонтується велика кількість доріг у місті (перелік можна побачити на фото 2), більш того, у 2017 році капітально відремонтовані великі ділянки тротуарів по вулицям Визволителів, Менделєєва та Володимирській. Саме тому інформація про такі відсотки виконання плану ремонтів стала справжньою несподіванкою для активістів, що взяли участь у першому засіданні клубу «Ефективне місто».

Очевидно, що навіть при стовідсотковому фінансуванні статей щодо ремонту доріг та тротуарів Програми благоустрою міста, відремонтувати всі дороги не вдасться, бо занадто довго цим питанням ніхто не займався. Однак Програма покликана хоча б частково вирішити ці проблеми, а робота Клубу «Ефективне місто», до діяльності якого можуть долучатися всі бажаючі - сприятиме цьому та контролюватиме процес.

Крім того, на першому засіданні було визначено 4 основні проблеми, на вирішення яких буде направлено діяльність клубу:

  1. Недотримання сучасних стандартів інклюзивності при капітальних ремонтах доріг у місті
  2. Нераціональне використання бюджетних коштів при ремонті тротуарів (як приклад ремонт тротуарів з обох сторін вулиці Менделєєва за відсутності нормального тротуару по паралельній вулиці Б.Хмельницького)
  3. Відсутність ремонту асфальтобетонного покриття у дворах міста (не відсутність фінансування, а саме незапланованість таких ремонтів у міських програмах)
  4. Відсутність ремонту дороги, що закріплена за «Укрзалізницею» (від залізничних переїздів до залізничного вокзалу Рубіжного)

Таким чином, учасники клубу «Ефективне місто», найближчим часом сконцентруються на дослідженні цих чотирьох проблем аби знайти способи, як спільними зусиллями покращити ситуацію у місті. А ми, відповідно, розкажемо більш детально про ці проблеми у наступних статтях.

Також наголошую, що в роботі клубу «Ефективне місто» можуть брати участь активні представники громади Рубіжного та громадські організації. Для цього потрібно лише написати на електронну скриньку gromady@rub.org.ua і Вам буде направлено запрошення для участі у наступному засіданні клубу та порядок денний засідання.

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!