21 сентября 2018

Рубіжне: дайджест подій 2017 року

руб1

Голова ГО "ЛОО "Солідарність" Координатор руху "Сильні громади" у м.Рубіжне

У 2017 році в Рубіжному було прийнято чимало важливих рішень, які впливатимуть на життя мешканців міста і в цьому році. Так, міська рада вирішила повністю перевести Рубіжне на індивідуальне опалення, через що вже до середини осені жителям доведеться встановити у квартирах обладнання, аби не залишитися взимку без тепла. Під загрозою залишається стабільне водопостачання міста через борги за електроенергію. Створена нова Громадська рада при міському голові, до роботи якої є чимало претензій. Втім, завдяки міжнародній допомозі у Рубіжному було відремонтовано чимало об’єктів соціальної сфери, місто приєдналося до «Угоди мерів» та взяло зобов’язання зменшувати викиди вуглекислого газу. Про це та багато іншого, читайте в огляді важливих подій року в Рубіжному від «Сильних громад».

Зниження порогу у ProZorro до 3 тис. грн

Питання зниження порогу у системі державних закупівель ProZorro розглядала профільна комісія ради з вересня 2016 року та постійно відхиляла його. На засіданні комісії від 15 лютого нарешті було вирішено направити на розгляд сесії це положення з порогами «для товарів та послуг дорівнює або перевищує 3 тисячі гривень, для робіт – дорівнює або перевищує 500 тисяч гривень».

Однак вже на засіданні 22 лютого комісія вирішила, що такі допорогові суми не відповідають потребам міста Рубіжне.

Цьому передувало бурхливе обговорення, відео якого надав депутат міської ради Валерій Харчук та громадські активісти.

Рішення щодо введення Положення прийнято не було.

Питання більшої прозорості закупівель у місті вдалося лише частково вирішити рішенням міської ради від 1 листопада 2017 року, яким зобов’язали всі особи публічного права оприлюднювати звіти про укладені договори від 10 тисяч гривень. На жаль, навіть це рішення наразі не виконують кілька комунальних підприємств.

«Угода мерів»

Рубіжне приєдналось до «Угоди мерів», взявши на себе зобов’язання щодо зменшення викидів вуглекислого газу на 30% до 2030 року, формування плану дій для забезпечення сталого розвитку та ін.

Вже у листопаді міська рада прийняла «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року міста Рубіжного».

Ярмарок чи стихійний ринок?

Упродовж року щотижнево на площі Перемоги функціонував сільськогосподарський ярмарок.

Цей ярмарок викликав неоднозначну реакцію у суспільстві. Органи місцевого самоврядування доводили, що такий ярмарок необхідний соціально незахищеним категоріям містян, оскільки ціни від виробника нижче, ніж у магазинах та на місцевому ринку. З іншого боку Громадська рада при виконкомі висловлювала протилежну думку, що цей ярмарок фактично є стихійним ринком, виробників на ньому майже немає, ціни там на рівні магазинних, однак якість товару ніхто не контролює, м’ясна та молочна продукція продається без холодильників на спеці.

Така позиція Громадської ради призвела до конфлікту з міським головою та повним ігноруванням органами місцевого самоврядування діяльності та пропозицій Громадської ради й у всіх інших питаннях, що не стосувалися роботи ярмарку.

Нова Громадська рада

У ситуації конфлікту міський голова своїм розпорядженням створив новий дорадчий орган – Громадську раду при міському голові. До складу цього органу увійшли лише підприємці міста та працівники бюджетних й комунальних закладів.

Не зважаючи на заявлену у Положенні про громадську раду відкритість та публічність її роботи, фактично інформації про її діяльність немає. Сторінка громадської ради за півроку так і не створена, контактів цього органу на сайті міської ради знайти неможливо, засідання не анонсуються, протоколи не оприлюднюються. Є лише три відеозвіти засідань, хоча було анонсовано, що Громадська рада буде збиратися хоча б раз на місяць.

Міжнародна допомога

Завдяки міжнародній допомозі в 2017 році у Рубіжному Комунальна установа «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Рубіжанської міської ради» отримала нове велике приміщення, Центральна міська лікарня отримала відремонтоване інфекційне відділення.

Відключення електроенергії

2017 рік ознаменувався активними діями ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» у боротьбі з підприємствами-боржниками. У зв’язку з цим у Рубіжному відключалися об’єкти бюджетної сфери та міський водоканал.

На сьогодні заборгованість водоканалу лише зростає, та на сайті ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» він постійно у списках на відключення.

Проблеми з «Нафтогазом»

До боргів міського водоканалу можна додати борги перед НАК «Нафтогаз» КСТП «Рубіжнетеплокомуненерго», які призвели то того, що у листопаді місту не було надано лімітів газу й котельні були увімкнені за рішенням комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Децентралізація опалення

Через проблеми з централізованим опаленням у місті було вирішено повністю перевести Рубіжне на індивідуальне опалення.

Була розроблена програма децентралізації теплопостачання, за якою протягом трьох років всі абоненти «Рубіжнетеплокомуненерго» мали б перейти на індивідуальне опалення, чи модульні котельні (соціальні об’єкти). Ця програма представлена на громадських слуханнях 30 листопада. Та на момент винесення її на розгляд сесії міської ради, строки програми змінили з трьох до одного року.

Таким чином вже до 15 жовтня 2018 року все місто має перейти на індивідуальне опалення. А це будівництво понад десяти модульних котелень для об’єктів соціальної сфери, виділення з міського бюджету 18 мільйонів гривень на встановлення індивідуального опалення пільговим категоріям громадян. А дев’ять тисяч абонентів тепломережі мають знайти від 12 до 30 тисяч гривень та вільного підрядника, щоб не залишитись без тепла зимою 2018 року.

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!