14 декабря 2018

Community Policing & Advocacy – два крила одного польоту

координатор Ради експертів ГО "Фонд громад "Знання і справедливість", PhD з економіки

Громадська організація «Фонд громад «Знання і справедливість» (Фонд громад "Знання і справедливість") у співпраці з іншими громадськими організаціями міста - ГО «Міст «3.10» (ГО Міст 3.10), ГО «Ветерани за гідне життя», ініціативні групи «Путь содействия» (Инициативная группа Лисичанска "ПУТЬ СОДЕЙСТВИЯ"), «БАйТ», інші) впроваджує у місті два проекти:

Взаємодію поліції та громади називають англійським терміном Community Policing (CoP). Вона полягає у тому, що поліція працює, враховуючи думку громади щодо проблем безпеки та громадського порядку на території обслуговування. Community Policing – це постійна взаємодія поліції з населенням та місцевою владою заради спільного безпечного простору. 

 Підвищення рівня прозорості міста шляхом адвокації (просування та впливу) рекомендацій рейтингу прозорості міст.

Деколи нас запитують – що об’єднує ці дві, ніби то далекі одна від одної, напрямні? Адже, перший, пов’язаний із готовністю місцевих поліцейських підрозділів діяти на засадах Community Policing (поліцейської діяльності, орієнтованій на громаді).

Інший напрям сконцентрований на покращенні місця Лисичанська в Рейтингу прозорості міст України, що вимагає використання прийомів, відомих в світі як Advocacy, що в даному проекті, передбачає вплив на місцеву владу задля впровадження її відкритості.

Для команди виконавців обох проектів відповідь тут однозначна – обидва спрямовані на розвиток відповідальності, як цінності та поведінки, спільнот міста, що в свою чергу, є умовою позитивних змін у Лисичанську.

Для цього важливо покращити систему спілкування між грмадами та різними інституціями влади, в т.ч. – органами місцевого самоврядування та поліцейськими підрозділами.

Адже в нас занадто часто складається парадоксальна ситуація: навіть якщо поліція діє якісно та успішно, вчасно розкриває злочини та ловить злочинців, проте це означає, що люди, громади, все одно не задоволені роботою поліції, бо вони не сприймають її призначення і в них не виникає почуття безпеки проживання в кварталі чи місті.

 Transparency + openness = disclosure & accessibility Прозорість + відкритість = розкриття інформації та доступність

Для цього важливо покращити систему спілкування між громадами та різними інституціями влади, в т.ч. – органами місцевого самоврядування та поліцейськими підрозділами.

Адже в нас занадто часто складається парадоксальна ситуація: навіть якщо поліція діє якісно та успішно, вчасно розкриває злочини та ловить злочинців, проте це означає, що люди, громади, все одно не задоволені роботою поліції, бо вони не сприймають її призначення і в них не виникає почуття безпеки проживання в кварталі чи місті.

Подібна ситуація і в сфері співпраці із місцевою владою: десятилітній сайт міської ради Лисичанська (http://lis.gov.ua/) містить доволі інформації про її діяльність. Проте простому мешканцю міста віднайти та зрозуміти її - непросто.

Тобто діяльність обох інституцій (поліції та влади) може бути зручною для її працівників, проте, недружелюбною - стосовно користувачів їх послуг.

Відкритість вимагає доброї волі представницького корпусу міськради Лисичанська: половина депутатів різних партійних уподобань погодилась підтримати звернення субгрантера проекту Transparency International Україна оприлюднивши свою електронну адресу для виборців.

Більше того, відкритість кожної з інституцій взаємопов’язана. Скажімо, якщо Лисичанська міська рада прийме рішення організувати платне паркування автомобілів у місті, це стане додатковим навантаженням на патрульних поліцейських, але це не означає збільшення дохідної частини міської казни чи покращення безпеки на дорогах (в столиці цього ж не відбулось: http://texty.org.ua/d/parkings/). Інший приклад - із сьогодення: до сих пір невідоме громадське сприйняття та оцінка результатів, ініційованого патрульними поліцейськими, цьогорічного рішення Лисичанської міської ради стосовно обмеження торгівлі алкоголем в нічний час торгівля алкоголем у заборонений час доби https://www.facebook.com/notes/pavlo-fedyk/не-допустити-навали-амфітаміну-в-лисичанську/1930764096945595/

Тому, як в роботі поліції, так і органів місцевого самоврядування потрібно більше акцентувати увагу на тих аспектах, які важливі саме в повсякденному житті людей, і посилюють почуття безпеки безпосередньо за місцем їх проживання.

Разом з тим, впровадження превентивних методів роботи поліції, які є можливими лише за координаційних дій місцевої влади та співпраці різних груп суспільства з поліцією, якісно впливає на рівень безпеки в місті. Тому, в Лисичанську, через прозорість та підзвітність, взаємодію та доступність буде змінюватись ставлення громадян до влади, поліції, свого життя і майбутнього в місті.

Підсумовуючи, можна стверджувати. що пріоритетами громадського сектору міст Східного Донбасу, як, зрештою і України, мають стати відкритість поліції та прозорість місцевої влади. А дієвим інструментом досягнення таких цілей є діалог, організація комунікаційних майданчиків, обмін інформацією.

Вдячний Івану Юрчику (Іван Юрчик) із Асоціації УМДПЛ (Асоціація УМДПЛ/Association UMDPL) та Катерині Цибенко (Kateryna Tsybenko) за їх надихаючі історії про РС (Підрозділ взаємодії патрульної поліції та громади) та АТ (Advocacy transparency)

Наступна публікація присвячується Міжнародному дню голокосту ромів (Ромське радіо Chiriklo) і буде розповіддю про конкретний захід поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду, або про те, як патрульні та місцеві поліцейські «за кавою» демонстрували методи прозорості, підзвітності, взаємодії та доступності для малозахищених верств населення (ромів Лисичанська).


Подпишитесь на "Трибун" в вашем TelegramFacebook и Youtube. Оперативно и лаконично о самом важном

Редакция сайта не несёт ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!