18 декабря 2018

Як про жінку-політика з Луганщини дізнались у Президента України

Латышева

На День Соборності України наша землячка з Луганської області Людмила Анатоліївна Латишева була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, згідно указом Президента України Петра Порошенко №683

Людмила Латишева працює на благо своєї Батьківщини вже 36 років. Зараз вона займає посаду заступника Новопсковського селищного голови, член Академії жіночого лідерства України та є депутатом Новопсковської районної ради від «БПП «Солідарність» та головою фракції.

Завдяки активній позиції Людмили Латишевої, Новопсковська селищна рада взяла участь в кількох регіональних і міжнародних проектах розвитку місцевої громади. Людмила Анатолівна брала участь у написанні та відстоюванні цих проектів на кількох рівнях, їх  впровадженні.

У межах проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», здійснено капітальний ремонт будівлі  ДНЗ «Дзвіночок». Всього ж у селищі, завдяки Людмили Анатоліївни започатковано шість подібних проектів на загальну суму близько 30 млн.грн.

За її ініціативи було створене комунальне підприємство «Новопсковжитло», до функцій якого зокрема входить догляд, ремонт і обслуговування 63 багатоквартирних будинків, організований вивіз твердих побутових відходів.

Як залишитись собою, досягнувши кар’єрних висот? Які пріоритети ставить перед собою сильна особистість? Про це розповіла нам сильна жінка, сенс життя якої нести людям добро, змінювати цей світ на краще, навіть в політиці.

Людмила Анатоліївна насамперед вітаю Вас з нагородою! Та перше питання: що значить для Вас, отримати таку відзнаку?

  • Сьогодні я дуже схвильована! Такі нагороди потрібні для того, щоб у людей був стимул до праці, самовдосконалення та розвитку нашої країни, бо Україна - це саме основне, це наше життя.

Для мене ця нагорода є високою оцінкою моєї діяльності. Я дуже вдячна Луганській обласній військо-цивільній адміністрації за те, що вони оцінили мою працю в органах місцевого самоврядування, де я працюю з 2008 року на благо рідного селища і разом з громадою розбудовуємо та розвиваємо його.

 

Як складалася Ваша кар’єра? З чого Ви починали?

  • Я за освітою вчитель. Закінчила Луганський національний університет ім. Т. Г. Шевченка. Розпочала свою трудову діяльність вчителем Новопсковської середньої школи.

Але я відчувала в собі потенціал зробити набагато більше, тому пішла далі навчатись у Київський славістичний університет, де отримала спеціальність бакалавра міжнародних відносин.

На данний момент я заступник Новопсковського селищного голови, тепер вже селищної об’єднаної територіальної громади, та депутат Новопсковської районної ради, в якій вже втретє представляю інтереси громадян.

Я вважаю, що мої знання, життєвий досвід та поради наставників дали мені змогу досягти того, що я зараз маю у житті. Ціль моєї діяльності - виконувати свої обов’язки сумлінно, чесно та правдиво; робити життя людей кращим. На мою думку, життя - це боротьба та навчання, яке потрібно постійно поповнювати, оновлювати, не зупинятись на досягнутому та працювати на перспективу. Моя посада передбачає велику відповідальність та постійну роботу з людьми. Кожна людина в громаді для мене є особистістю з великої літери, яка може потребувати підтримки та допомоги у розв’язанні суспільних питань, тому я завжди відкрита для їх проблем.

 

 

Напрямок вашої діяльності пов’язаний також з волонтерською діяльністю та організацією патріотичних заходів?

  • Так, велику увагу у своїй діяльності я приділяю патріотичному вихованню громади. Я була одним з ініціаторів проукраїнської мирної ходи з 28-метровим державним прапором і проведення флеш-мобів «Новопсков – це Україна», «Я люблю Україну».

В нашому селищі щороку, вже традиційно, відзначаються державні свята та проводяться урочисті заходи, в яких з радістю беруть участь мешканці Новопскова. Мені подобається сприяти організації поїздок творчої та талановитої молоді та дітей на фестивалі та конкурси. Я завжди намагалася створювати всі необхідні умови для функціонування ветеранського клубу «Вогник» та всіма можливими засобами підтримувала хор «Слобожани» селищного будинку культури.  

Якщо ж вести мову про волонтерський рух, то я усіляко сприяю його розвитку в нашому регіоні, організації збору необхідних продуктів харчування, теплого одягу та лікарських засобів. 

 

Людмила Анатоліївна ви говорили, що Новопсковська селищна рада, тепер вже Новопсковська селищна об’єднана територіальна громада. Генератором створення були ви?

  • Згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відбулося об’єднання двох територіальних громад - Новопсковської і Осинівської. Була виконана колосальна підготовча робота, пройшли робочі зустрічі з сільськими головами, проведено декілька консультацій, та громадські обговорення у селищі Новопсков і сусідніх селах. Попереду ще багато роботи, але ми вийшли на шлях розвитку!

 

Людмила Анатоліївна, про що ви мрієте?

  •  Я мрію, щоб закінчилась війна в Україні та почалось мирне життя!

Друга моя мрія, щоб Новопсковська об’єднанна селищна громада стала прикладом для усієї області. У нас дуже великий потенціал!

Зараз у країні проводяться реформи, які ставлять нашу державу на шлях євроінтеграції. Об’єднання громад - це перша ланка реформи децентралізації влади. Наша селищна рада працює для того, щоб створювати належні умови для розбудови селища та покращення життя людей. Я вважаю, що людина може поважати себе тоді, коли чогось досягла у житті, працюючи не стільки для себе, скільки для інших.

 

Катерина Петрова


Подпишитесь на "Трибун" в вашем TelegramFacebook и Youtube. Оперативно и лаконично о самом важном

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!