25 сентября 2018

Переселенці: майбутнє та надія є!

Ситуація з переселенцями або внутрішньо переміщеними особами останнім часом викликає більше питань ніж відповідей. Це важке випробування як для людей, так і для держави. Наприклад, Міністерство України з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та Німецька асоціація міжнародного співробітництва (GIZ) готують програму з перекваліфікації переселенців відповідно до потреб ринку праці. Дана програма розрахована на чотири роки та передбачає професійні курси або курси з перекваліфікації внутрішньо переміщених осіб відповідно до потреб ринку праці регіонів, у яких вони проживають, а саме у Харківській, Донецькі, Луганській, Запорізькій та Полтавській областях. Один з напрямків програми передбачає об'єднання зусиль держави, місцевої влади, підприємців та громадськості у пошуках вирішення проблем працевлаштування переселенців .

За словами керівника проектів GIZ зі сталого розвитку в Україні Беньяміна Клінге, мандат GIZ передбачає роботу з допомоги переселенцям тільки на підконтрольній Україні території, але програмою, за бажанням, зможуть скористатися і жителі тимчасово непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей.

Проте не все залежить від держави. Самі переселенці повинні зрозуміти, чого вони хочуть та прагнути реалізуватись в цьому житті. Адже держава складається з людей, громадян, які й будуть цю державу. Багато хто з переселенців змогли досягти приголомшливого успіху та залишити неприємні спогади в минулому. Одну з таких життєвих історій розповіла Яна Шкуратова, переселенка з Луганська, організувала в Тернополі колл-центр для своїх земляків та реалізовує декілька проектів для ВПО. Вона як багато й інших переселенців зрозуміли, що Схід і Захід разом, а все інше - лише пропаганда.

Треба визнати, що переселенцям дійсно важко. Іноді їм важче морально, ніж фізично, адже їм довелося залишити рідні домівки, зібравши валізи за 5 хвилин. Але слід відверто зізнатись, що деякі люди використовують своє становище для отримання певних пільг від держави. Наприклад, після перевірки фактичного проживання ВПО в Станично-Луганському районі представниками управління соціального захисту було встановлено, що з 80 офіційно зареєстрованих ВПО, 5 осіб не проживають за заявленими адресами.

Україна надає всім внутрішньо переміщеним особам рівні шанси для побудови свого життя. Держава ніколи не забувала про своїх громадян. Але від самої людини багато що залежить, адже вона й є тією рушійною силою, яка спроможна створювати краще майбутнє як для себе особисто, так і для своєї країни. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Сделай свой вклад в развитие социальной журналистики! Сбавьте социальное напряжение в обществе. Мы предлагаем вам сообщить информацию о событиях в Донбассе, которая рассказывает всю правду о жизни и войне на Луганщине. Все нужно рассказывать через истории жизни обычных людей. Моб. 063 409 98 64, tribun7989@gmail.com
Добавить


Другие статьи рубрики

Популярные

Войти

при помощи учетной записи на сайте Трибун

У вас нет логина? Зарегистрируйтесь

Никнейм или e-mail:
Пароль:

Или используя аккаунт от соцсетей:

Регистрация нового аккаунта

У вас есть логин?

Никнейм:
Пароль:
Подтвердите пароль:
E-mail:
Операция выполнена успешно!